koučing

Co je koučing, jak progíhá, na která témata je dobře využitelný?

Jde cca. o hodinu dlouhé setkání, kdy systémem specifických otázek odkrývám Vaše síly a potenciál tak, aby došlo k naplnění Vašich potřeb, cílů, přání. Společně k tomu vytváříme strategie. Koučování je postaveno na rovnocenném  vztahu kouče a klienta, na důvěře. Rozvíjí kreativitu, hravost, sebedůvěru. Není problém, je pouze příležitost. Koučing je cestou hledání nové motivace, hledání řešení.

Na prvním setkání společně definujeme cíle jakých chcete dosáhnout. Vyjasníme si vzájemná očekávání. Domluvíme si i časový plán našeho setkávání. Rozhodnete se, zda Vám způsob práce vyhovuje. Je možné se domluvit na průběžném konzultování     e-mailem, telefonem. Na prvním setkání zpravidla také domlouváme časový rámec(počet setkání).

A kdy se Vám může koučování hodit?

Hledáte - li životní rovnováhu, Váš potenciál nedostává šanci, potřebujete plánovat, rozhodovat. Nemáte motivaci dělat dál to co nyní. Máte pocit, že Vaše snaha se míjí účinkem, vztahy a intimita jsou jiné než si přejete.

Vaše životní síla, výkonnost je ovlivněna vašim potenciálem a všemi rušivými prvky, které mu neumožňují plné rozvinutí. Koučování nezvyšuje Váš potenciál, ale snaží se umenšovat vliv "rušivých prvků". Je důležité svůj potenciál pocítit, uvědomit si ho. To, co jej potlačuje, odhalujeme také. To je pak předmětem pro naši společnou práci.

 

ZjU2O